Post

Dlaczego warto wykonać więźbę dachową z drewna klejonego?

Jeżeli szukasz solidnego materiału, z którego uda się wykonać więźbę dachową to jest nim zdecydowanie drewno klejone warstwowo. Materiał sprawdzi się idealnie, będzie niezawodny, a co najważniejsze zagwarantuje wykonanie więźby, z którą nie będzie się miało żadnych, nawet najmniejszych problemów.

Choć drewno klejone warstwowo najczęściej wykorzystywane jest do tworzenia dużych konstrukcji, można je również wykorzystać jako materiał, dzięki któremu stworzysz więźbę dachową. Zbudujesz z jego pomocą dach mający niepowtarzalną konstrukcję. Można z niego wykonać także zadaszenia dla altanek, tarasów czy ogrodów zimowych. Wiaty na samochody również wykonuje się z drewna BSH. Nie straszne są mu trudne warunki pogodowe, jest wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zmiany, a formowanie nieregularnych kształtów jest jak najbardziej możliwe. Zdecydowanie, drewno klejone warstwowo gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych rezultatów pod względem trwałości, wytrzymałości, jak i w kontekście wizualnym.

Więźba dachowa z drewna klejonego warstwowo. Co musisz wiedzieć?

Drewno klejone warstwowo idealnie nadaje się do tworzenia więźby dachowej na domu jednorodzinnym, ale także zadaszeń na altankach i tarasach. Zadaszenia są lekkie, ale bardzo wytrzymałe, dlatego bez dwóch zdań możesz cieszyć się z ich trwałości, jak i atrakcyjnego wyglądu przez długie lata. Konstrukcje są masywne, prezentują się atrakcyjnie, a co najważniejsze jest to znakomita inwestycja na lata. Drewno klejone gwarantuje pełne wykorzystanie, zastosowanie do realizacji różnych projektów, co sprzyja uzyskaniu bardzo dobrych efektów.

Jakie zalety ma drewno klejone warstwowo?

Drewno klejone warstwowo jest elastyczne, dlatego można z niego zbudować konstrukcyjne wytrzymałe oraz estetyczne pod względem wizualnym. Można tworzyć finezyjne kształty, które prezentują się w bardzo efektowny sposób. Bez żadnych problemów materiał można wyginać i kształtować z niego łuki, elipsy, półkola oraz koła. To na pewno przełoży się na osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów. Co ważne, drewno klejone warstwowo ma również podwyższoną odporność na ogień, dzięki czterostronnemu struganiu i fazowanym krawędziom. Materiał jest bardzo odporny, nic nie jest w stanie go doszczętnie zniszczyć, dlatego jak najbardziej przekłada się to na wysoką trwałość. Na pewno w ten materiał lepiej jest zainwestować niż w tradycyjną tarcicę, ponieważ wykazuje się wyższą wytrzymałością. Na pewno uzyska się z jego pomocą lepsze efekty przy konstruowaniu więźby dachowej.